תכשיטי כסף


כסף ידוע לאדם מזמן העת העתיקה. חלקיקי כסף שנמצאו במערות קדומות באסיה, מעידים על כך שידעו להפריד כסף מעופרת כבר בשנת 4000 לפנה"ס.
הכסף מוזכר בספר בראשית ובתרבות האצטקית הכסף נחשב כדמעות הירח. באלכימיה, כסף נקרא "לונה". הוא נקשר לירח (לונה) וסמלו כצורת הירח.
שימושו הידוע ביותר של הכסף הוא בתכשיטים. תכשיטי כסף עשויים לרוב מכסף סטרלינג למה הכוונה כשאומרים תכשיט כסף אמיתי או כסף 925 סילבר סטרלינג? כסף טהור אינו שימושי ליצירת תכשיטים מאחר והוא רך מדי והתכשיטים ישברו או ישרטו, כדי לחזק אותו מוסיפים חומרים לסגסוגת הכסף, בדרך כלל מוסיפים נחושת. התערובת המומלצת היא 92.5% כסף, מכאן נובע המספר 925 ו-7.5% נחושת. הוספת הנחושת לכסף הטהור מחזקת אותו ומאריכה את חיי התכשיט. ע"ג תכשיטי הכסף צריכה להיות חותמת של המס' 925 המאשרת את איכותו.
רוצים לדעת איך שומרים על תכשיטי כסף מפני השחרה?
אין דבר מאכזב יותר מלראות כי תכשיטי הכסף שרכשתם במיטב כספכם, הולכים אט אט ומשחירים. בכדי למנוע השחרה ולשמור על הברק של התכשיט, יש להקפיד על שימוש נכון בתכשיט. כסף מתחמצן (משחיר) במגע עם אוויר ולחות, כאשר לא עונדים את התכשיט, יש לשמור אותו במקום סגור ויבש. אין ללכת עם תכשיטי כסף לים או לבריכה, לעומת זה, ניתן להתקלח איתם. מים חמים וסבון יעשו לו רק טוב בתנאי שמייבשים אותו היטב במגבת רכה.
תכשיט שכבר השחיר ניתן לנקות במספר אופנים:
- להרתיח מים עם כפית סודה לשתיה, לכבות את האש ולהשרות את התכשיט כ-5 דקות. לאחר מכן לייבש היטב במטלית רכה מכותנה או מפלנל.
- ניתן להשתמש במברשת שיניים ישנה ובמשחת שיניים (לא משחה להלבנה) לשפשף בעדינות, לשטוף במים פושרים ולייבש היטב.
קיימים בשוק מוצרים המיועדים לניקוי כסף כמו מטלית הספוגה בחומר ניקוי או כלי המכיל נוזל מיוחד ובתוכו יש להשרות את התכשיט. זהירות, אין להשרות תכשיטי כסף המשובצים באבני חן.
הכי חשוב, לענוד את התכשיט ולהנות ממנו.
אין תנאי שירות לחנות זו